Noc s Andersenem 2017

Noc s Andersenem 2017


Po loňském velkém úspěchu budeme letos opět nocovat tentokrát s hrdiny komiksového časopisu Čtyřlístek. Připomeneme si také 180 let od napsání pohádky Hanse Christiana Andersena Císařovy nové šaty. V nejbližších dnech druháci a páťáci obdrží přihlášku na naší druhou dolanskou Noc s Andersenem. Těšit se budeme v pátek 31. března 2017 v 18.00 hod. v dolanské knihovně Obecního úřadu v Dolanech.

 


 

Noc s Andersenem 2017

 

Andersenova noc 2017 je už za námi.

Stejně jako loni jsme nocovali v knihovně Obecního úřadu v Dolanech. Děkujeme za poskytnutí prostor a p. Haně Rohrbacherové za pomoc při přípravě.

Už v 18.15 hod se sešlo 22 dětí, na které dohlížely 3 dámy. Úvodem si děti vyluštily křížovku a hledali 10 rozdílů v obrázku se Čtyřlístkem, který byla letos patronem Noci s Andersenem. Protože bylo venku nádherné počasí, vyrazili jsme na cyklostezku a spotřebovali dvě krabice kříd. V půl osmé jsme se vrátili na večeři a po ní už následovala známá soutěž Dolansko hledá čtenáře. Letos to bylo velice napínavé, neboť v kategorii mladších (2. -3. ročník) získali shodně maximální množství bodů Adélka Kozáková, Nikolka Šťastná, Jakub Talián a Jirka Kodýtek - ti získali diplom, medaily a sladkou odměnu. Na druhém místě v kategorii mladších se umístili Nelinka Vacovská a Maruška Ištványiová - kromě diplomu obdrželi i speciální číslo Čtyřlístek v knihovně a sladkou odměnu, na třetím místě skončili se stejným počtem bodů Simonka Beranová a Filip Kaláb - také dostali diplom a sladkou odměnu. V kategorii starších (4. - 5. ročník) se na prvním místě umístili David Talián a Adam Augustin, na druhém místě Adéla Žáková a na třetím Maruška Babková se stejnými odměnami. 

Těsně před spaním jsme vymysleli, secvičili a předvedli naši pohádku s názvem "Smyšlená pohádka". Odměnou nám byl velikánský potlesk. Na dobrou noc nám přečetli pohádku "Císařovi nové šaty". Ti, kteří spali přímo v knihovně, vyhlásili stávku, která trvala až do půlnoci, přesto první z nás usínali po jedné hodině. A v půl šesté jsme už znovu byli na nohou. 

Ráno nastal velký úklid, snídaně a před odchodem domů jsme se všichni podepsali do knihy a dostali Památeční list, pohlednici a odměnu z audiotéky. 

 

Tak co, už se těšíte na příští rok? 

 

Napsali o nás v Klatovském deníku

Výtvarná soutěž se Čtyřlístkem