3. dolanská Noc s Andersenem

 

V těchto dnech žáci druhého a pátého ročníku obdrží přihlášky na naše třetí nocování s Andersenem v prostorách Místní lidové knihovny v Dolanech v pátek 6. dubna a v sobotu 7. dubna 2018. Pokud se přihlásí méně než 20 dětí, bude přenocování nabídnuto i žákům 3. a 4. třídy. Letos nocujeme s pejskem a kočičkou z knížky Povídání o pejskovi a kočičce a připomeneme si 180 let od doby, kdy Hans Christian Andersen napsal svou pohádku Statečný cínový vojáček.

3. dolanská Noc s Andersenem 

 
I letos jsme úspěšně přenocovali v knihovně. Tentokrát se našeho spaní zúčastnilo 15 dětí ze Základní školy v Dolanech u Klatov. 
 
Nejdříve jsme si popovídali o panu Andersenovi, pak jsme se šli na chvíli provětrat ven. Díky čerstvému vzduchu nám o to víc chutnala večeře od našich maminek. 
Hned poté jsme se dali do hledání nejlepšího čtenáře Dolanska - v nejmladší kategorii se na prvním místě umístila Majda Ráčková, na druhém shodně Anička Augustinová a Barunka Zemanová a na třetím Danielka Chvojková, v prostřední katergorii na první místě Kodýtek Jiří a na druhém Kuba Talián a v nejstarší kategorii na prvním místě Tadeášek Kalouner, na druhém Nikolka Šťastná a na třetím Maruška Ištványiová. Všem gratulujeme. 
 
Protože Hans Christian Andersen byl i loutkář, nastudovali jsme loutkovou pohádku O Šípkové Růžence. Dokonce jsme vyrobili i plakát na tuto akci. Velkým překvapením byl náš zpět, který si můžete poslechnout na facebookové stránce Knihovny Dolanska. Za odměnu jsme všichni dostali palačinku s marmeládou. 
 
V deset hodin byla večerka, vyčistit zuby a spát. Spát? Poslední z nás usínali dlouho po půlnoci. 
 
A první vstávali v šest hodin ráno. Sbalili jsme spacáky, nasnídali se a luštili úkoly o pejskovi a kočičce. Ale to už si pro nás přicházeli rodiče, kterým se po nás moooc stýskalo. 
 
Budeme se zase těšit za rok.